Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Mieście
Bip - Strona główna

O nas

Aktualności »

Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Pomoc dla obywateli Ukrainy

Za życiem

Rodzina 500 Plus

PROGRAM ,,CZYSTE POWIETRZE"

Dodatek osłonowy

Dodatek węglowy

Dodatek elektryczny

Dodatek dla gospodarstw domowych

Dodatek osłonowy 2024

Dodatek gazowy

Bon energetyczny

Fundusz alimentacyjny

Karta Dużej Rodziny

Wielkopolska Karta Rodziny

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Stypendia szkolne

Dodatek energetyczny

Dodatki Mieszkaniowe

Nabór na wolne stanowiska pracy

Zespół Interdyscyplinarny

Zapytania ofertowe

Kontrola zarządcza

Sprawozdania finansowe

RODO

Deklaracja dostępności

Wspieranie rodziny

Projekty GOPS

Zadania realizowane z budżetu państwa lub państwowych funduszy celowych

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Stare Miasto na lata 2016/2025

Standardy ochrony małoletnich

walidacja css walidacja html
Strona główna » PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 » PODPROGRAM 2019 - EFEKTY
A A A

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020: PODPROGRAM 2019 - EFEKTY

PODPROGRAM 2019 – efekty

  1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Mieście z terenu województwa Wielkopolskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Koninie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2019 – wrzesień 2020.
  2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
  • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, sok jabłkowy, powidła śliwkowe);
  • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
  • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
  • tłuszcze (olej rzepakowy),
  • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym),
  • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
  • mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju).

3. Pomoc żywnościowa trafiła do 434 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa Wielkopolskiego.

4. Wydaliśmy osobom potrzebującym:

  • 21 083,72 ton żywności;
  • 2604 paczek żywnościowych;
  • 0 posiłków;

5. W ramach Podprogramu 2019 dla 434 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 4 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących:

  • edukacji finansowej -  0 spotkań dla  0 uczestników;
  • kulinarnych - 4 spotkania dla 44 uczestników.

 

PODPROGRAM 2021 PLUS – efekty

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Mieście przy współpracy z Bankiem Żywności w Koninie po raz kolejny zakończył realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 Plus współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Celem programu jest zapewnienie mieszkańcom Polski znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w ramach działań  towarzyszących w roku 2023.

Z programu skorzystały 443 osoby, które otrzymały bezpłatnie 443 paczki żywnościowe. W skład każdej paczki weszły produkty takie jak: mleko UHT, olej rzepakowy, cukier biały, powidła śliwkowe, makaron jajeczny świderki oraz szynka wieprzowa mielona. Każda paczka żywnościowa z programu to 9,2 kg, łącznie w ramach programu wydano 4 075,60 kg żywności.

 W ramach działań towarzyszących zorganizowane były warsztaty kulinarne. Warsztaty odbyły się 03.06.2023 r. i miały nieco inny charakter niż w poprzednich latach, ponieważ na powietrzu podczas „Dni Staromiejskich”. Warsztatom towarzyszyły dwa tematy: „Gotuję ze smakiem i nie marnuję żywności – Sałatki” oraz „Smaczne łatwe i tanie gotowanie – Potrawy z warzyw”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach tematycznych. Każda grupa po 26 osób.  

 

POPŻ 2014-2020 PP 2021Plus – efekty

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Mieście z terenu województwa wielkopolskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Koninie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 PP 2021 Plus współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie kwiecień 2023 – wrzesień 2023.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie zestaw roczny artykuły spożywcze tj.: powidła śliwkowe, makaron jajeczny, mleko UHT, szynkę wieprzową mieloną, cukier biały, olej rzepakowy o wadze min. 9,2 kg.

Pomoc żywnościowa trafiła do 443 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej w gminie Stare Miasto z terenu województwa wielkopolskiego.

Osobom potrzebującym przekazaliśmy 4 075,60 ton żywności w formie 443 paczek żywnościowych.

W ramach POPŻ Podprogram 2021 plus dla dwóch grup każda po 26 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 2 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących.

drukuj pobierz pdf    

wstecz